No module Published on Offcanvas position

Керамічні пустотілі блоки, чим вони гарні

Сьогодні ми поговоримо про керамічних пустотілих блоках або, як які ще часто називають, - «тепла кераміка». «Це нове слово в будівництві приватних будинків.
Керамічний блок - це штучний керамічний камінь складної форми, високотехнологічний будівельний матеріал, що представляє собою альтернативу саман, одержуваний методом формування і випалення з натуральної сировини - глини.
Це виріб для будівництва стін, яке зовні відрізняється від цегли великими розмірами, більш складною формою і пустотностью. Загальним для них є сировина і спосіб вироб
ництва - формування, сушіння, випалювання.

Керамічні блоки (тепла кераміка) мають ряд переваг:

 

- Теплоізоляція. Стіни зведені з цього матерали володіють високою теплоізоляційною здатністю невластивої для цегли. Причина криється у великій кількості пустот і поризації кераміки. Порожнечі розташовані в шаховому порядку, щоб подовжити шлях проходження тепла. Чим більше рядів порожнеч, тим більше їх теплоизолирующая здатність. Сама кераміка додатково порізующіе. У глину додають близько 20% деревної тирси. Під час випалу вони вигорають без сліду і в кераміці залишаються маленькі і мікроскопічні пори. В результаті теплопровідність ставати менше. Підсумком таких ось технологічних хитрувань є те, що стіни без додаткового утеплення відповідають сучасним вимогам з енергозбереження. Наприклад, перегородка товщиною 44 см з Porotherm 44 P + W еквівалентна стіні з повнотілої цегли товщиною 2,6 м або може замінити утеплену огорожу з цегли 38 см + 13 см мінеральної вати. Тому-то часто і кажуть - «тепла кераміка»
- Висока міцність. Незважаючи на високу ступінь пустотности, якісні блоки володіють значною міцністю. Наприклад, руйнівне навантаження на Porotherm 38 P + W більше 95т. Це більше, ніж вага двох танків Т84 !!!
- Економія. Простота і швидкість виконання робіт економлять Ваш час і гроші. Завдяки розмірам і особливостям технології кладку з блоків будівельники виконують в 3 рази швидше ніж цегляну. За обсягом один елемент конструкції в 10-15 разів більше цегли. Пазогребневі стик позбавляє від необхідності використовувати розчин у вертикальних швах. Це не тільки зменшує витрату розчину, але і спрощує технологічесікй процес. Витрата розчину для стінки з Porotherm в порівнянні з цегляними зменшується приблизно в 3 рази при однаковій товщині.
- Екологічностьіческая безпеку. Сировиною для виробництва, як уже говорили, є глина. Ніяких шкідливих добавок. Після випалу виходить незаперечно екологічно безпечний матеріал.
- Вогнестійкість. У процесі випалу матеріал відчуває вплив температури близько 900 градусів. Він не горючий, вогнестійкий. Такі будівлю в залежності від товщини стін мають вогнестійкість до 4 годин
- Сприятливий мікроклімат. Перегородки з кераміки мають відому тепловою інерцією і стійкістю. Це означає, що коливання температури зовні практично не впливає на температуру всередині приміщень. Простіше кажучи, в таких будинках взимку не холодно, влітку не жарко.
- Довговічність. У 2009 році американська група археологів під керівництвом професора Гарвардського університету виявлена в південно-східній частині Китаю кераміку віком близько 20 000 років. Без коментарів. До речі, щоб що-небудь закріпити на таких стінах використовують різноманітну кріпильну техніку. Залежно від навантаження застосовують різної довжини і конструкції дюбелі
Порада! Що б максимально скористатися всіма перевагами керамічних блоків -при покупці матеріалів і проведення робіт по кладці стін радимо тільки сертифіковані будівельні бригади і фірми! І найголовніше -у самому початку придбати правильний архітектруний проект
Підводячи підсумки, можна з упевненістю сказати, що при правильному підході керамічні поризовані пустотілі блоки є ефективним і оптимальним сучасним будівельним матеріалом для будівництва житлових будинків, особливо при зведенні стін, які не потребують утеплення.

Кераміка в будівництві

У будівництві використовується велика група керамічних виробів. Їх можна розділити на:
• стінові матеріали
• облицювальні вироби
• сантехнічні предмети
• інші
Основними стіновими матеріалами є ефективний і глиняна звичайна цегла. Облицювальні вироби застосовують для обшивки фасадів будівель (камені, плити, плитки) і внутрішнього облицювання. Матеріали для внутрішніх робіт не піддаються впливу перепаду температур, тому вимоги до них простіше, ніж до фасадних. Особливу увагу приділяють правильності розмірів і зовнішнім виглядом. Для внутрішнього оздоблення використовують плитку для підлоги і стін різної форми і товщини.

Сантехнічні вироби поділяють на три види:

• з твердого фаянсу
• з санітарного фарфору
• з напівпорцеляни
Всі вони стійкі до механічних пошкоджень і розтріскування. Це обладнання санвузлів, кухонь: ванни, умивальники, радіатори. Також до керамічних виробів відносять глиняну черепицю, яку використовують для покрівельних робіт.

Технічні характеристики матеріалу

Керамічні блоки бувають різних розмірів, від цього залежать їх характеристики.
Основні параметри:
• Маленька теплопровідність.
• Стіни в одну кладку не потрібно утеплювати.
• Простота кладки через великі розмірів блоку.
• Тривалий термін експлуатації.
• Відсутність навантаження на фундамент.
• Економічність при витрачанні розчину.
• Хороша звукоізоляція.
• Несхильність процесу горіння.
• Екологічна чистота.

Керамоблок: розміри

Виробники зазвичай вказують розміри матеріалу в міліметрах і в співвідношенні з величиною цегли. Кратність цегляній кладці значно спрощує роботу з матеріалом. Найпоширеніший розмір великого блоку 510 * 240 * 215 мм, що дорівнює 13,5 одиницям цегли. Характерна ширина: 8,10, 25, 30, 38, 50 (51) см. Характерна довжина: від 25 до 50 см.
Основне значення має довжина, тому що вона еквівалентна товщині стін майбутнього будинку. Для зведення несучої стіни рекомендується використовувати блоки шириною 30 см, для внутрішніх стін досить 25 см. Невеликі блоки (8-10 см) відмінно підходять для добору і облицювання. В асортименті є кутові блоки, вироби зі зрізом на 135 °.

Найбільшу вагу одного великогабаритного блоку не більше 25 кг.

Керамоблок - міцний і надійний матеріал, що володіє гарною теплоізоляцією, будувати будинок з нього вигідно. Тому все частіше зводять керамоблочние будинку під ключ. Будівельні роботи не вимагають багато часу, що підкуповує клієнтів забудовників. До того ж ретельно прораховані проекти будинків з керамоблока допоможуть заощадити на утеплювачі і інших витратних матеріалах.

Пасивний будинок, переваги і недоліки, чи варто будувати

Сучасне будівництво орієнтоване на використання енергозберігаючих технологій. Вже сьогодні можна придбати житло, повністю або частково незалежне від звичних нам централізованих комунальних благ. Однією з найбільших проблем залишається обігрів: дорогий газ і холодний клімат України змушують жителів шукати нові рішення. Одним з таких є пасивний будинок - житло, що дозволяє заощадити на опаленні до 90%, а на електроенергії - до 70% витрат.
Концепція пасивного будинку базується на кількох принципах, що дозволяють скоротити енерговитрати. Це компактність, утеплення з використанням новітніх матеріалів, виключення містків холоду, грамотна орієнтація по сторонах світу. Вперше така технологія була запропонована в 1988 році німцем доктором Вольфгангом Файст і шведом Бу Адамсоном. Надалі Файст заснував «Інститут Пасивного Будинку» в місті Дармштадт (Німеччина), установа займається вивченням і впровадженням нових енергозберігаючих технологій.