No module Published on Offcanvas position

Які блоки краще для будівництва будинку - керамоблок

Багато хто мріє про будівництво будинку з керамоблока. Цей матеріал поєднав в собі всі переваги цегли на додачу до поліпшеної теплоізоляції. Стіни з нього зводять максимально швидко і без додаткового утеплювача. Будівництво будинку під ключ з поризованного цегли - недешеве задоволення, проте якщо розрахувати вартість однієї цегляної стіни з шаром утеплювача, то можна говорити про економію.
Надійність такого будинку і його екологічні параметри не погіршуються з роками. Основа для створення блоку - червона глина, що є основою і для цегли. Відмінність полягає в домішках деревної тирси, які в процесі випалу керамоблока вигорають, залишаючи порожнечі всередині.

Готовий продукт при кладці замінює 5-15 цегли.
Переваги керамоблоків

Вивчивши особливості даного матеріалу, можна сміливо робити вибір на його користь. Йому характерні такі позитивні властивості:
1. Маленька вага. Будівництво з великих легких блоків відбувається швидко і не занадто багато роботи. Це дає можливість використовувати легкий фундамент.
2. Економія при витраті розчину, якого потрібно зовсім трохи.
3. Стійкість до морозів. Кількість циклів заморозки-розморозки дорівнює п'ятдесяти.
4. Стійкість до впливу вогню.
5. Шумопоглинання і утримування тепла в будинку. Блоки використовують і при вибудовуванні внутрішніх стін, щоб підвищити комфортабельність приміщення.
6. Довговічність. Будова простоїть 150 років, при цьому стіни будуть зберігати тепло як в перші роки.
7. Низька теплопровідність. Ця особливість матеріалу пов'язана з наявністю в ньому мікрорпустот.
8. Відсутність необхідності в утеплювачі. Стіни з керамоблока підтримують температурний баланс усередині будинку без додаткових матеріалів, що утеплюють шарів.
9. Можна виконувати кладку вертикально завдяки конструкції кріплення «паз-шип»
10. Хороше зчеплення шорсткою поверхні зі штукатуркою, що полегшує внутрішні оздоблювальні роботи.
Недоліки керамоблоков
Цей композит має свої негативні сторони:
1. Крихкість. Ніздрювата, щелістая структура блоку вимагає акуратності при транспортуванні і складуванні, інакше є ризик зіпсувати матеріал.
2. Велика влаговпітиваемость. Зберігати будматеріал можна тільки в абсолютно сухому приміщенні.
3. Відносно висока ціна в порівнянні з дешевими матеріалами по типу газоблоків.
4. Дефіцит кваліфікованих майстрів. Цей матеріал з'явився на ринку відносно недавно, тому досвідчених фахівців по роботі з ним трохи.
Як вибрати керамічні блоки для кладки?
Перше, з чим потрібно визначитися - це типорозмір і необхідну кількість блоків для забудови. Висота блоку завжди кратна висоті цегли. Аналогія з цегляною кладкою уможливлює використовувати проекти будинків з цегли при будівництві з керамоблока.
Вибір керамоблоков обумовлений передбачуваної товщиною стін: внутрішніх і несучих.
Якщо кладка проводиться в один шар, то вибирати потрібно з урахуванням параметрів теплоізоляції і сировини для оздоблювальних робіт. Купувати керамоблок для будівництва потрібно на 15 більше, з огляду на його крихкість.
Кераміка в будівництві
У будівництві використовується велика група керамічних виробів. Їх можна розділити на:
• стінові матеріали
• облицювальні вироби
• сантехнічні предмети
• інші
Основними стіновими матеріалами є ефективний і глиняна звичайна цегла. Облицювальні вироби застосовують для обшивки фасадів будівель (камені, плити, плитки) і внутрішнього облицювання. Матеріали для внутрішніх робіт не піддаються впливу перепаду температур, тому вимоги до них простіше, ніж до фасадних. Особливу увагу приділяють правильності розмірів і зовнішнім виглядом. Для внутрішнього оздоблення використовують плитку для підлоги і стін різної форми і товщини.
Кераміка в будівництві
У будівництві використовується велика група керамічних виробів. Їх можна розділити на:
• стінові матеріали
• облицювальні вироби
• сантехнічні предмети
• інші
Основними стіновими матеріалами є ефективний і глиняна звичайна цегла. Облицювальні вироби застосовують для обшивки фасадів будівель (камені, плити, плитки) і внутрішнього облицювання. Матеріали для внутрішніх робіт не піддаються впливу перепаду температур, тому вимоги до них простіше, ніж до фасадних. Особливу увагу приділяють правильності розмірів і зовнішнім виглядом. Для внутрішнього оздоблення використовують плитку для підлоги і стін різної форми і товщини.
Сантехнічні вироби поділяють на три види:
• з твердого фаянсу
• з санітарного фарфору
• з напівпорцеляни
Всі вони стійкі до механічних пошкоджень і розтріскування. Це обладнання санвузлів, кухонь: ванни, умивальники, радіатори. Також до керамічних виробів відносять глиняну черепицю, яку використовують для покрівельних робіт.
Технічні характеристики матеріалу
Керамічні блоки бувають різних розмірів, від цього залежать їх характеристики.
Основні параметри:
• Маленька теплопровідність.
• Стіни в одну кладку не потрібно утеплювати.
• Простота кладки через великі розмірів блоку.
• Тривалий термін експлуатації.
• Відсутність навантаження на фундамент.
• Економічність при витрачанні розчину.
• Хороша звукоізоляція.
• Несхильність процесу горіння.
• Екологічна чистота.
Керамоблок: розміри
Виробники зазвичай вказують розміри матеріалу в міліметрах і в співвідношенні з величиною цегли. Кратність цегляній кладці значно спрощує роботу з матеріалом. Найпоширеніший розмір великого блоку 510 * 240 * 215 мм, що дорівнює 13,5 одиницям цегли. Характерна ширина: 8,10, 25, 30, 38, 50 (51) см. Характерна довжина: від 25 до 50 см.
Основне значення має довжина, тому що вона еквівалентна товщині стін майбутнього будинку. Для зведення несучої стіни рекомендується використовувати блоки шириною 30 см, для внутрішніх стін досить 25 см. Невеликі блоки (8-10 см) відмінно підходять для добору і облицювання. В асортименті є кутові блоки, вироби зі зрізом на 135 °.
Найбільшу вагу одного великогабаритного блоку не більше 25 кг.
Керамоблок - міцний і надійний матеріал, що володіє гарною теплоізоляцією, будувати будинок з нього вигідно. Тому все частіше зводять керамоблочние будинку під ключ. Будівельні роботи не вимагають багато часу, що підкуповує клієнтів забудовників. До того ж ретельно прораховані проекти будинків з керамоблока допоможуть заощадити на утеплювачі і інших витратних матеріалах.
Пасивний будинок, переваги і недоліки, чи варто будувати
Сучасне будівництво орієнтоване на використання енергозберігаючих технологій. Вже сьогодні можна придбати житло, повністю або частково незалежне від звичних нам централізованих комунальних благ. Однією з найбільших проблем залишається обігрів: дорогий газ і холодний клімат України змушують жителів шукати нові рішення. Одним з таких є пасивний будинок - житло, що дозволяє заощадити на опаленні до 90%, а на електроенергії - до 70% витрат.
Концепція пасивного будинку базується на кількох принципах, що дозволяють скоротити енерговитрати. Це компактність, утеплення з використанням новітніх матеріалів, виключення містків холоду, грамотна орієнтація по сторонах світу. Вперше така технологія була запропонована в 1988 році німцем доктором Вольфгангом Файст і шведом Бу Адамсоном. Надалі Файст заснував «Інститут Пасивного Будинку» в місті Дармштадт (Німеччина), установа займається вивченням і впровадженням нових енергозберігаючих технологій.