Тел.: (044) 362-00-56, 067-384-59-92, 067-145-48-78, 050-410-29-93 E-mil: 3836853@ukr.net

Відстань від сусідніх будинків 

Сусідство в приватному секторі не менш захоплююче, ніж «дружба» з сусідами по сходовому майданчику багатоквартирного будинку. Ідилія заміської відокремленої життя може бути порушена складними взаєминами з мешканцями будинку за огорожею. Відомі історії взаємних претензій щодо меж сусідніх ділянок. Складність характерів і темпераментів можна компенсувати тільки дотриманням законних норм будівництва і розміщення об'єктів двору щодо огорожі.Головною вимогою є мінімальна відстань до кордону ділянки при зведенні будь-якого капітального об'єкта. Прийнята норма - 3 метри від будь-якої стіни до огорожі ділянки. Тобто, при дотриманні сусідами цього ж норми мінімальна відстань між будинками не повинно бути менше 6 метрів.Ділянки в міській та сільській місцевості відрізняються розмірами. Якщо в місті 6 соток вважається великою територією для будівництва, то на селі наділи житлової зони - 9 і більше соток, не рахуючи території присадибної ділянки - саду, городу.На великих площах, з цільовим призначенням для житлового будівництва з дворовими будівлями відстань до сусідніх будинків може бить10, 20 метрів. 

Розташування будинку щодо сонця 

Сонячне світло впливає на фізичний і психічний стан людини. Будинок на ділянці слід розташовувати з урахуванням напрямку руху сонця в різні сезони року. План приміщень співвідносять з положенням сонця протягом світлового дня.Знаючи склад своєї сім'ї, особистісні особливості кожної людини, Вам треба буде розв'язати, як розміщувати кімнати в будинку щодо сторін світла і знайти для цього оптимальний план ділянки. Варто врахувати наступні фактори: ·        влітку сонце яскраве і який опікувався, тож треба вирішити якісь вікна розгорнути до сонця в зеніті, щоб легше переносилася липнева і серпнева спека;·        кімнату школярів або студентів «повертаємо» вікнами до світла в другій половині дня, коли виконуються домашні завдання;·        на північну сторону будинку не направляють вікна вітальні, оскільки туди не потраплятиме сонячне світло;·        вікна спалень не варто розташовувати в сторону сонця, що сходить, яке розбудить раніше терміну;·        кухня витримує будь-який світловий режим, оскільки в ній не живуть, а працюють.  

Розташування будинку щодо сторін ділянки 

Підбираючи ділянку для будинку, слід співвідносити з наявним проектом і планом або представляти, як буде розташовуватися уявний будинок на конкретній земельній майданчику. Територія може мати різну форму і співвідношення сторін по довжині. Найбільш вдалим варіантом вважається ділянка близький за формою до квадрату. На ньому раціонально і красиво розташовується будинок будь-якої конфігурації. Витягнутий уздовж вулиці або в бік саду ділянку з співвідношення сторін, наприклад, 1: 2 не годиться для будівництва по технічним і естетичним критеріям.Вважається, що головним фасадом і виходом будинок повинен бути звернений до вулиці. Терасу і альтанку планують з тильної сторони будинку, подалі від очей перехожих. Виїзд з гаража краще розташовувати для брами подвір'я.